Sześć jajecznych odżywek do włosów DIY

odżywka-do-włosów.jpgZawodząc się na drogich kuracjach odżywiających i marnując ogromne ilości pieniędzy na drogie kosmetyki do pielęgnacji włosów, dochodzimy do wniosku, że najlepsze są naturalne metody. Wracamy do babcinych zapisków i sięgamy po rady od doświadczonych życiem kobiet. Jaki produkt pielęgnacyjny pojawia się najczęściej wśród wszystkich rad? Żółtko jajka.

Jajka w kosmetyce pojawiły się już na początku XX wieku, kiedy zaczęto stosować je jako środek na poprawę kondycji włosów. Żółtko jajka ma wiele cennych właściwości – wzmacnia, nawilża, przywraca jedwabistą miękkość i przyspiesza wzrost włosów. Przedstawiamy najpopularniejsze odżywki do włosów domowej roboty na bazie jajka.

NA SUCHE I MATOWE WŁOSY

Składniki: 1-3 żółtek, oliwa z oliwek (3:1), miód (3:1)

Wykonanie: Wszystkie składniki wymieszać dokładnie, aż do połączenia na jednolitą masę. Odżywkę wmasować w skórę głowy i włosy. Całość owinąć ręcznikiem i odczekać ok. pół godziny. Umyć włosy delikatnym szamponem i spłukać letnią wodą.

NA OSŁABIONE WŁOSY

Składniki: 1 żółtko, 1 łyżka octu jabłkowego, 1 łyżka miodu, 3-5 kropli ulubionego olejku (np. rycynowego, słonecznikowego, ze słodkich migdałów, arganowego)

Wykonanie: Wszystkie składniki wymieszać w małej miseczce. Jeśli odżywka do włosów będzie zbyt gęsta, można dodać do niej łyżkę ciepłej wody dla rozrzedzenia. Rozprowadzić na całej długości wilgotnych włosów i pozostawić na 20 minut. Po tym czasie umyć włosy i spłukać dokładnie.

NA POROST WŁOSÓW

Składniki: 1 żółtko, 2 łyżki jogurtu naturalnego

Wykonanie: Oba składniki połączyć ze sobą i nałożyć na włosy. Zabezpieczyć czepkiem lub ręcznikiem, a dla lepszego efektu podgrzać suszarką przez dwie minuty. Trzymać na włosach do pół godziny, a po tym czasie spłukać odżywkę z włosów chłodną wodą. Umyć włosy.

NA DODANIE OBJĘTOŚCI WŁOSOM

Składniki: 1 białko jajka, sok wyciśnięty z 1 cytryny

Wykonanie: Oba składniki mieszać do momentu uzyskania gęstej pasty. Odżywkę nałożyć na włosy i pozostawić pod czepkiem lub ręcznikiem na pół godziny. Po tym czasie spłukać chłodną wodą i umyć włosy.

NA ZNISZCZONE WŁOSY

Składniki: 1 żółtko, 1 łyżka miodu, 1 łyżka jogurtu naturalnego, 1 łyżka oleju (kokosowego, migdałowego lub oliwy z oliwek)

Wykonanie: Składniki połączyć na jednolitą masę i nałożyć na całą długość włosów lub tylko zniszczone końcówki. Zabezpieczyć folią aluminiową lub czepkiem. Pozostawić na włosach przez przynajmniej pół godziny – im bardziej zniszczone włosy, tym dłużej odżywka do włosów powinna na nich pozostać. Dokładnie spłukać letnią wodą i umyć.

NA WYPADANIA WŁOSÓW

Składniki: 2 żółtka, 3 łyżki świeżo wyciśniętego soku z limonki

Wykonanie: Składniki połączyć ze sobą i odstawić na bok na kilka minut. Wmasować w skórę głowy i u nasady włosów, nie poleca się nakładania tej odżywki do włosów na całą ich długość. Pozostawić do wchłonięcia na kwadrans, a po tym czasie spłukać letnią wodą i dokładnie umyć włosy.