Najdziwniejsze składniki odżywek do włosów

odzywki_do_wlosowW pogoni za pięknem coraz częściej sięgamy po drastyczne środki – operacje plastyczne, chirurgia estetyczna, katorżnicze ćwiczenia i wiele innych. Jesteśmy w stanie wiele poświęcić, aby nasze włosy wyglądały olśniewająco. Jak wiele? Przedstawiamy zestawienie najdziwniejszych składników odżywek do włosów, które istnieją na rynku.

NASIENIE BYKA

Odżywka do włosów z byczą spermą to ekskluzywna kuracja do włosów, którą stosuje się w londyńskich salonach fryzjerskich. Kontrowersyjny składnik pobiera się od byków hodowanych w rejonach Szkocji. Zwolennicy tego składnika w pielęgnacji włosów twierdzą, że nasienie zawiera duże ilości dobroczynnego białka, co działa nawilżająco, odżywiająca i zmiękczająco.

SZPIK/TŁUSZCZ KOŃSKI

Kolejną kontrowersją w odżywkach do włosów jest składnik azjatyckich kosmetyków, czyli tłuszcz z konia. Podobno jego skład jest zbliżony do budowy ludzkiego sebum, a więc ma sprawdzać się idealnie w pielęgnacji skóry i włosów. Podobnie jest z końskim szpikiem, który w odżywkach do włosów ma wzmacniać, uelastyczniać i ułatwiać rozczesywanie.

SZPIK/TŁUSZCZ Z NOREK

Kolejnym zwierzęciem, którego tłuszcz oraz szpik pobiera się do produkcji kosmetyków, jest norka. Oba składniki pobiera się z norek hodowanych na futra lub zdechłych zwierząt z laboratoriów i ogrodów zoologicznych. Zarówno tłuszcz i szpik norek mają działanie zmiękczające i odżywcze.

ZWIERZĘCE ŁOŻYSKA

Łożyska zwierząt to wbrew pozorom bardzo popularny składnik kosmetyków. Odżywki do włosów niejednokrotnie są wzbogacane tym składnikiem, ponieważ łożysko ma wzmacniać włosy i nadawać im jedwabistej gładkości, a także pobudzać mikrokrążenie skóry głowy.

ŚLUZ ŚLIMAKA

W tym zestawieniu śluz ślimaka wydaje się chyba najmniej obrzydzający, ponieważ wiele słyszy się na temat jego stosowania w kosmetykach. W odżywce do włosów śluz ślimaka ma zabezpieczać włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, dodawać blasku, zwiększać elastyczność i zapobiegać utracie wody.

WYDZIELINA Z NOSA GORYLA

Egzotyczny i odpychający składnik, jakim jest wydzielina z nosa goryla, stosowany jest w odżywkach do włosów, które mają mieć pośrednie działanie utrwalające fryzurę. Kosmetyki z tym składnikiem produkuje się w Meksyku.

KROWIE MŁODZIWO

Kosmetyki do włosów wzbogacane są czasami młodziwem (nazywanym częściej siarą), czyli produktem wydzielanym przez krowie gruczoły mleczne. Siara zawiera bardzo dużo białka, witamin i minerałów, ma odbudowywać mieszki włosowe.