Czy olejek do włosów może zastąpić odżywkę?

Czy olejek do włosów może zastąpić odżywkę - sprawdź Nanoil

Olejowanie włosów to modna metoda pielęgnacji, która na stałe wpisała się już w codzienne rytuały pielęgnacyjne wielu kobiet. Naturalność, łatwość użycia i wielozadaniowość olejów sprawiają, że warto wprowadzać je do swojej pielęgnacji. Jeśli tylko odpowiednio dobierzemy olej do porowatości (tj. budowy, stopnia odchylenia łusek) włosów, olejek wypielęgnuje je i przywróci im witalność. To świetny zamiennik dla odżywki do włosów, która – jak doskonale wiemy – nie działa kompleksowo i ma swoje ograniczenia.

Olejki to świetna alternatywa dla odżywek, ponieważ:

  • o wiele lepiej wchłaniają się we włosy i działają dogłębnie,
  • nadają się do użycia na skórę głowy i kompleksowego olejowania,
  • nie zawierają żadnych np. potencjalnie komedogennych składników,
  • mają w składzie tylko niezbędne włosom kwasy tłuszczowe i witaminy,
  • działają na dużo więcej problemów niż odżywka,
  • ich stosowanie przynosi widoczne i naprawdę długotrwałe efekty.

Co jest jednak najważniejsze? Tylko olejki do włosów mogą zarówno uzdrawiać włosy, jak i przywracać im naturalne piękno. Odżywka to produkt wyłącznie upiększający, który może zawierać kontrowersyjne składniki np. alkohole, silikony lub parabeny. Skuteczność olejowania włosów jest zdecydowanie większa ze względu na to, że olejki zawierają naturalne składniki niezbędne włosom.

Idealny olejek do włosów to taka kompozycja olejków, która jest dopasowana do potrzeb włosów, działa dogłębnie, a przy tym jest bardzo lekka.

Olejek do włosów Nanoil (100 ml)

Marka: Nanoil
Cena producenta: 159 zł
Oryginalna nazwa: Nanoil Hair Oil for Low/Medium/High Porosity Hair

Składniki aktywne: naturalne oleje różne dla każdej wersji: olej arganowy, olej marakuja (w każdym), olej sosnowy, olej kokosowy, olej rycynowy, masło shea, olej babassu, olej monoi, masło cupuacu (w Nanoil do niskoporowatych), olej makadamia, olej marula, olej jojoba (w Nanoil do średnioporowatych), olej migdałowy, olej wiesiołkowy, olej awokado, olej z nasion bawełny (w Nanoil do wysokoporowatych) oraz witaminy, filtr UV, substancje na porost włosów i dodatkowe substancje kondycjonujące.

Olejek do włosów Nanoil to wielozadaniowy kosmetyk do profesjonalnej pielęgnacji włosów dostępny w trzech wersjach. W każdej wersji znajdują się naturalne oleje i substancje roślinne skomponowane z uwzględnieniem budowy i potrzeb włosów o określonej porowatości. Szczegółowe informacje na temat składników aktywnych wymienionych powyżej i działania każdej z wersji Nanoil znajdują się na stronie internetowej, gdzie można zamówić online jeden z olejów:

Bez względu na wersję olejek do włosów Nanoil działa trójstopniowo: na powierzchni i wewnątrz włosów, a także w skórze głowy. Zapewnia włosom stałe odżywienie i nawilżenie oraz wzmacnia wewnętrzne struktury. Działa także na powierzchni, zapewniając włosom miękkość, elastyczność, blask i domykając zewnętrzne łuski, które stanowią naturalną ochronę. Olejek dodatkowo zabezpiecza przed wysoką temperaturą, słońcem, toksynami itp. W efekcie tak kompleksowej regeneracji i pielęgnacji włosy nie rozdwajają się, nie są łamliwe i kruche. Olejek Nanoil nałożony na skórę dba o jej kondycję, odżywia cebulki, reguluje pH i pracę gruczołów łojowych. Olejek zapobiega wypadaniu i przyspiesza wzrost włosów, a także eliminuje problemy typu łupież, przetłuszczanie się włosów lub utrata koloru.

Warto wspomnieć, że Nanoil to lekki olejek do włosów o przyjemnym zapachu. Świetnie wchłania się we włosy i pozostawia na nich uczucie aksamitnej miękkości. Można stosować go na wiele sposobów jak pojedyncze oleje, bo ma naturalny skład – na sucho, na mokro, na gorąco, na noc, przed myciem lub przed stylizacją, a nawet w niewielkiej ilości w trakcie dnia. Nie obciąża włosów, nie wzmaga przetłuszczania, natomiast pozbawienie go parabenów i silikonów czyni go bezpiecznym kosmetykiem do zadań specjalnych.

To jedyny olejek do włosów dopasowany do ich porowatości w pełni naturalny, a do tego tak elegancko wydany. Jego minusem jest konieczność określenia porowatości włosów przed wyborem oleju oraz solidne opakowanie, które się brudzi i zostają na nim nieestetyczne ślady palców. Z pozoru może wydawać się drogim produktem, ale jego cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości, świetnej wydajności i maksymalnie skutecznego działania.